Neatidėliotina informacija apsinuodijus

+370 5 236 20 52 arba +370 687 53378

Visuomenės sveikatos centrams Informacijos apie būtinuosius priešnuodžius teikimas

Pesticidai

Ką žinote apie pesticidus? 

Dažnas atšilus orams ir prasidėjus šiltajam metų laikui susimąsto ar kovojant su piktžolėmis ir kenkėjais nevertėtų į pagalbą pasitelkti pesticidų. Šiuolaikinės priemonės pritaikytos patogiam buitiniam vartojimui ir yra gerokai mažiau toksiškos nei jų pirmtakės. Tačiau derėtų nepamiršti tinkamų apsaugos priemonių. Pesticidus galima suskirstyti į pagrindines grupes:

Lietuvoje dažniausiai naudojami piretrinų, piretroidų ir glifosatu grupėms priklausantys pesticidai, tačiau pasitaiko ir labai nuodingų pesticidų, priskiriamų fosforo organinių junginių grupei. Su pastaraisiais derėtų būti ypač atsargiems.

Dirbant su pesticidais būtina apsaugoti veidą, kvėpavimo takus, odą ir akis. Reikėtų mūvėti pirštines,  rūbais pridengti atviras kūno vietas. Apdorojant didesnius plotus ar dirbant su pesticidais ilgesnį laiką reikia dėvėti apsauginius akinius, respiratorių. Dirbdami atvirame ore, atkreipkite dėmesį, ar vėjas nepučia purškiamų chemikalų į Jūs.

Draudžiama dirbant su pesticidais gerti ar valgyti, juos panaudojus būtina su muilu nusiplauti rankas, nusivilkti suterštus drabužius. Atminkite, kad jie gali būti pavojingi patekę į akis ar ant odos. Šias medžiagas laikykite saugiai, atskirai nuo maisto produktų, vaistų ir kitų buityje vartojamų priemonių, kad jų nepasiektų vaikai, naminiai augintiniai ar patys netyčia nesupainiotumėte.

Kaip atpažinti apsinuodijimą pesticidais:

Ką daryti apsinuodijus: