Paracetamolis

Atėjus šaltajam sezonui padidėja sergamumas gripu ir kitomis ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis. Gydantis namuose svarbu nepamiršti, kad nuo peršalimo vartojami vaistai bus veiksmingi ir saugūs tik tuomet, jei juos vartosite pagal nurodymus.  Nestipriam skausmui, karščiavimui malšinti yra naudojami nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo, dažniausiai – paracetamolis. Jis yra daugelio preparatų, skirtų peršalimui, gripui gydyti, sudėtinė dalis.

Paracetamolis yra saugus vaistas, neviršijant rekomenduojamų dozių. Perdozavimo atveju  kyla pavojus sveikatai – apsinuodijus paracetamoliu gali atsirasti rimti kepenų pažeidimai.
Žmonėms, kurie nuolatos vartoja alkoholį arba serga kepenų ligomis, net ir gydomoji paracetamolio dozė gali sukelti sveikatos sutrikimų.
Taip pat, pavojinga kelias dienas iš eilės suvartoti maksimalią šio vaisto dozę.

Kokie yra apsinuodijimo simptomai?

Dažniausiai pirmas 24h jokie simptomai nepasireikškia.

Pirmieji apsinuodijimo požymiai dažnai yra nežymūs – panašūs į gripo simptomus.

Gali atsirasti pykinimas, vėmimas, apetito stoka.

Vėliau prasideda gelta ir kepenų pažeidimas.

Saugumo patarimai

Vienu metu gerti tik vieną preparatą, kurio sudėtyje yra paracetamolio. Jeigu peršalote nepersistenkite gydydamiesi namuose – įvairių tablečių, arbatų, kurios skirtos peršalimui gydyti, yra paracetamolio.

Atidžiai perskaityti vartojimo instrukcijas, preparato sudėtį. Nevartokite didesnės nei nurodyta dozės.

Jeigu sergate kepenų ligomis –  prieš vartodami paracetamolį pasitarkite su gydytoju ar vaistininku.

Jeigu manote, kad išgėrėte didesnį paracetamolio kiekį nei rekomenduota, kreipkitės į gydytoją arba pasitarkite su Apsinuodijimų informacijos biuro specialistais telefonu, net jei ir nejaučiate jokių simptomų.