Apsinuodijimų informacijos biuras 2017 metais suteikė konsultacijas 2889 kartus. Daugiausia skambučių Apsinuodijimų informacijos biuras sulaukia dėl apsinuodijimo atvejų (2227 skambučiai), mažesnę dalį sudaro užklausimai (435 skambučiai). Biuras konsultuoja tiek visuomenę, tiek gydymo įstaigas. Taip pat, sulaukiama skambučių ir dėl gyvūnų apsinuodijimų.

Apsinuodijimai kartu su nelaimingais atsitikimais ir traumomis – trečia pagal dažnumą priežastis mirčių struktūroje. Nors dažniau atsitiktinai apsinuodija vaikai, apsinuodijimas yra visų amžiaus grupių problema. 2016 metais Apsinuodijimų informacijos biuras sulaukė 1241 skambučio dėl suaugusiųjų apsinuodijimų ir 947 skambučių dėl vaikų. Dažniausiai apsinuodija vaikai iki 4 metų.  Šiame amžiuje vaikai viską ragaudami apsinuodija atsitiktinai išgertais vaistais, buitine chemija, suvalgytais grybais, augalais. Maždaug nuo 11 metų apsinuodijimų vėl pradeda daugėti – šioje amžiaus grupėje atsiranda tyčiniai apsinuodijimai, daugiausia apsinuodijama alkoholiu, psichotropinėmis medžiagomis.

2016 metais registruoti vaikų apsinuodijimai gydyti stacionare, Valstybinės ligonių kasos duomenys.

Apsinuodijimo aplinkybės dažniausiai priklauso nuo amžiaus grupės. Pagal 2016 metų Apsinuodijimų informacijos biuro skambučių duomenis, matome, kad tiek suaugusieji, tiek vaikai dažniau apsinuodija atsitiktinai. Nemaža dalis suaugusiųjų ir vyresnių vaikų apsinuodija tikslingai (suicidas, piktnaudžiavimas, savigyda). Atsitiktiniai apsinuodijimai dažni ir tarp vyresnių žmonių.